• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Yatırım Teşvik Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • Yatırım Teşvik Danışmanlığı

Yatırım Teşvik Danışmanlığı

Yatırım teşvik danışmanlığı yatırım teşvik belgesi alınması ve yatırımlarınızın süreç aşamasında verilen hizmetlerdir. Yatırım teşvik belgesi ise, yatırımların karakteristik değerlerini ihtiva eden, yatırımın belirtilen asgari şartlara uygun şekilde gerçekleştirilmesiyle üzerinde kayıtlı destek unsurlarından istifade imkânı sağlayan yatırımlar için düzenlenen belgelerdir.

Yatırım teşvik belgesi, devlet şehirler ve bölgeler arasında gelişmişlik farkını giderebilmek, milli gelirin daha eşit şekilde dağıtımı, arttırılması amacıyla yatırımcıyı, sanayicileri ve ihracatçıyı farklı şekillerde destekler. Bu desteklerden biri de hibelerdir. Hibeler, geri ödemesi olmayan nakit destekleridir, iş ve proje bazlı olarak dağıtılır. Teşvikler ise yapılan yatırımların desteklerden faydalanabilmesi adına teşvik belgesiyle verilir. KDV, SGK ve vergi muafiyeti sağlar.

Yatırım Teşvik Danışmanlığı Avantajları Nelerdir?

Yatırım teşvik danışmanı sizlerin yatırım konunuza, iliniz, kapasiteniz ve yatırım yapacağınız bölgelere göre yararlanacağınız desteklerde yardımcı olur. Bununla birlikte yapılması gerekenler konusunda detaylı olarak bilgilendirmelerde yapar. Yatırım teşvik danışmanlığı ile verilen hizmetler şu şekilde özetlenebilir:

  • Yatırım öncesi ve sonrası detaylar konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Yatırım yeri seçimi, yatırım cinsleri, menfaatleriniz konusunda detaylı bilgiler verilerek doğru şekilde karar vermeniz sağlanır.
  • Satın alınacak ithal veya yerli makineler konusundaki ihtiyaçlar, yatırım yeri ve yapılan yatırım tutarı hakkındaki bilgiler konusunda detaylı bilgilendirmeler yapılır.
  • Firmanıza ve yatırımlarınızı kapsayan evraklarla başvuru dosyaları hazırlanır.

Yatırım Teşvik danışmanları sizin adınıza ilgili kuruma başvuruları yapmaktadır. Ortalama olarak 10 ila 20 gün içinde yatırım teşvik belgesi alınabilir. Firmanızla ilgili haklarınız, sorumluluklarınız, kullanım süresince yapılması gereken tüm konularda detaylı bilgi alarak yatırım teşvik alabilirsiniz.

Neden Yatırım Teşvik Danışmanlığı?

Genel olarak yatırım teşvik, yatırım hacminin arttırılması amacıyla devlet tarafından sağlanan ve yatırım cinslerine bağlı şekilde, farklı tutarlarda sunulan desteklerin tümüdür. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen teşvikleri alabilmek detaylı ve dikkatli bir süreç gerekir. Bu belge için gerekli koşulları sağlamak açısından emin olunması büyük bir önem taşır. Muafiyet konusunda başvuru aşamasının tamamı titizlikle yürütülmeli, gereken belge evrak ve bilgilerin doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekir. Bu noktada yatırım teşvik danışmanları sizler için önemli destek kapsamını sağlayacaktır.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.