• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlık

  • Anasayfa
  • Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlık
Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlık | Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlık Nedir | Gökser Danışmanlık

Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlık

Yatırım teşvik belgesi faaliyetlerinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bu faaliyetler için hem kapsamlar hem de biçimleri değişkenlik gösterebilmektedir. Yatırım teşvik belgesi danışmanlık hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. Bir danışmandan yardım almadan önce danışmanın iş yapış şekline ve çalışma ilkelerine mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Faaliyetler sonucunda yatırımcıların kazanımları, elde ettikleri avantajlar yanında nasıl olumsuzluklar yaşanacağı ve dikkat edilmesi gereken noktaların danışmanınız tarafından size aktarılması gerekmektedir. Merkez müşavirliklerinin hangi ilkeler dahilince hangi hizmetleri verdiği de danışmanlar tarafından detaylı bir şekilde aktarılmaktadır.

Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlık Nedir?

Yatırım teşvik belgesi danışmanlık hizmetleri en temel anlamıyla yatırımcıların teşvik uygulamaları konusunda ihtiyaç duyulan noktalarda hızlı ve etkin bir şekilde işlemlerin yürütülmesini sağlayan kişilerdir. Sunulan tüm hizmetler kapsamında yapılması gereken tek şey belgenin alınması değildir. Yatırım teşvik belgesi ilk olarak başvuru aşamasındayken bir proje taslağıdır. Bu aşamadayken kritik bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda yatırım dönemi süresinde çok fazla yönlerde değişiklikler olmaktadır. Hızla gelişen teknolojide yeni üretim teknolojileri, döviz kuru değişiklikleri gibi bir çok parametreler sebebiyle belgenin alınması ile işlemler bitmemektedir. Durum böyle olduğu zaman da yatırım teşvik belgesi danışmanlık hizmetine başvuran kişi sayısı oldukça fazla olmaktadır. Teşvik belgesi danışmanlığı belgenin alınması ve kullanılmaya başlaması sürecinde size destek olmaktadır.

Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlık Kapsamında Neler Vardır?

Yatırım teşvik belgesi danışmanlığı almadan önce bu danışmanlık hizmetini kapsamı içerisinde neler olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu hizmet kapsamında bir çok çalışma modeli ve hizmet kapsamı bulunmaktadır. Yatırım teşvik belgesi danışmanlığı hizmetlerinin kapsamı yatırımın ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Makine teçhizat temin edecek olan çok büyük ölçekli yatırım projeleri ve tek makinelik bir proje için oluşabilecek ihtiyaçlar aynı şekilde değerlendirilmemektedir. Yatırımcıların bir danışman ile çalışmam kararı almalarının ardından yatırım teşvik danışmanlığı hizmetinin kapsamını iyice öğrenmeleri gerekir. Karar aşamasındayken bu durumu göz önünde bulundurursanız karşınıza çıkabilecek danışmanlık hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yatırım Teşvik Belgesi Temini Danışmanlığı: Bu kapsamda hizmet içerisinde yatırım teşvik belgesi alma konusunda danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Gerekli olan tüm detaylar yatırımcıya aktarılır be bu bilgiler ile yatırım projesi için hazırlık yapılır. Yatırım teşvik belgesi onaylanan kadar danışmanınız tüm süreci sizin için takip eder ve tüm sorumluluk danışmanınıza aittir.
  • Yatırım Teşvik Belgesi Sınırlı Danışmanlık: Bu kapsamda hizmet sunulması durumunda her bir işlem ayrı ayrı tanımlanmaktadır. İhtiyaç duyulması halinde ayrıca bir ücret ödenmesi durumunda danışmandan destek almak bu hizmet için mümkündür. Bu hizmet diğerlerine göre daha fazla maliyetlidir.
  • Tam Kapsamlı Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığı: Bu hizmet kapsamında tüm işlemler tek bir sözleşme ve tek bir ücret üzerinden yatırım dönemi süresinde danışmanınız tarafından sürdürülmektedir.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.