• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Web Tasarım

Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, oluşturduğunuz sen sitesinin arama motorlarında bulunabilirliğini sağlayan, kişileri, kurumları, ürünleri ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya gelmesi ile oluşan bir çalışmadır. Yani dijital ortamda kişi ve kurumların görünürlüğü olduğunu da söyleyebiliriz.

İnternet tarayıcıları tarafından görüntülenebilir şekilde özel olarak hazırlanmış bir tasarım olan sen tasarımı, HTML dilindedir. Ayrıca uzmanlar tarafından yapılıyor. Bu işi yapan kişilere de web master veya web tasarımcısı deniliyor. Kaliteli bir şekilde yapılmış web tasarımı, sitenin hedef müşteri kitlesine sahip olabilmesi için oldukça önemlidir.

Web Tasarım Unsurları

Sitenin kalitesini belirliyor olan önemli etkenler vardır. İlk olarak görsel açıdan dikkat çeken unsurlar bulunur. Bunun yanında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi kriterler de web sitesinin kalitesini fazlaca etkiler.

Web tasarımı projelendirme, grafik tasarımı, HTML veya CSS kodlama, CMS entegrasyonu ve test işlemleri sonrasında tamamlanıyor. Web tasarım unsurları ise şunlardır;

Düzen: Web sitesi için kullanılacak olan grafik ve metinler gözü yormayan bir düzende olmalı. Aynı zamanda insanların aradıkları bilgilere hızlıca ulaşabilmesi için de düzen oldukça önemlidir. Düzeni iyi olan bir web sitesinde kullanıcılar da fazlaca vakit geçirir.

Renk: Renk seçerken istediğinizi seçme hakkınız bulunuyor. Ancak yaptığınız seçim markanızın imajını ve kimliğini yansıtan renklerden olursa daha etkili olacaktır.

Grafikler: Sitenizin açılma hızını olumsuz yönde etkilemeyecek grafikler, logolar, fotoğraflar ve simgeler kullanmanız için oldukça önemlidir.

Fontlar: Fontlar yani yazı tipleri web sitenizin kalitesi için oldukça önemlidir. Birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini görüntüleyebiliyor. Bu sebepten dolayı geçerli olan fontlar tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

İçerik: Içeriğiniz görsel ve metinlerden oluşuyorsa, okuyucu da merak hissini uyandırması gerekiyor. Aynı zamanda bilgilendirici, seo uyumlu olması gerekiyor. Içeriğiniz de konu ile ilgili anahtar kelimeler kullanmanız seo için önemli bir kriterdir.

Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel web tasarımı, uzmanlarca yapılan çalışmalardır. Işletme sahiplerini hem güvenilir hem de benzersiz gösterme özelliğine sahiptir. Web sitelerinin önemi gün geçtikçe artıyor. Bunun için başarılı bir web sitesi için içerik ve tasarım açısından sektöre uygun olması oldukça önemlidir. Bu sayede site uluslararası müşteriler için de kullanım alanı sunduğu için müşteri kitlesinin gün geçtikçe büyümesinde yararlı olacaktır. Her zaman açık olan bir web sitesi yani örneğin bir e-ticaret sitesi olsun. Bu sitenin her saatte satış yapıyor olması, satış ve pazarlama gelirinin artması demektir.

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Web tasarımında hedef oldukça önemlidir. Web sitesinin amacı neyse ona hizmet eden tasarımda olması gerekiyor. Müşteriyi en hızlı ve doğru şekilde yönlendiriyor olmaz gerekiyor. Aynı zamanda arama motorlarına uygun formatta olması gerekiyor. Bunun yanında görsel yönü için web sitesinin fazla sayıda ziyaretçi çekmesi gerekiyor. Bu sayede ziyaretçiler sitede uzun süre vakit geçirir ve web sitesi arama motorlarında ilk sıralarda olur. Yani müşteri odaklı bir web sitesi tasarımı yapılması gerekiyor. Bunun yanında müşterilerin sorularına cevap bulabildiği, işlevsel, seo uyumlu. kurumsal kimliği doğru bir şekilde yansıtan ve kullanıcılara güven veren bir formatta olması gerekiyor.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.