• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Turizm Belgesi Danışmanlık

  • Anasayfa
  • Turizm Belgesi Danışmanlık
Turizm Belgesi Danışmanlık

Turizm Belgesi Danışmanlık

Turizm belgesi danışmanlık hizmetleri özellikle turizm sektörü yatırımlarınızda alınması gereken belgeleri almanızı kolaylaştırmaktadır. Firmaların turistik tesis mevzuatlarına uygun niteliklerde yapılarak uygun haliyle işletmeye geçildiğini gösteren bu belgeler, turistik tesisin mevzuata uygun nitelikte işletildiğini kanıtlar. Turizm belgeleri, doğrudan verileceği gibi turizm yatırım belgelerinin işletme belgesine dönüşmesiyle de gerçekleşir. Bu noktada alacağınız danışmanlık hizmetleriyle beraber en uygun yolda rahatlıkla ilerlemeye başlayabilirsiniz. Turizm belgesi nereden alınır bakarsak ise Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafınca verilmektedir. Aynı zamanda turizm kapsamında giren birçok sektörde bu avantajlardan rahatlıkla yararlanabiliyor.

Turizm Belgesi Nasıl Alınır?

Turizm belgesi alınabilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığına müracaat etmek gerekiyor. Müracaat incelenerek herhangi bir eksiklik olmadığı zaman Bakanlık tarafından eksper tayin edilmektedir. Eksperler tarafından tesis görülür ve mevzuata uygunluğu onaylanır. Eğer tesiste eksik mevcutsa eksper eksikliklerin giderilmesini istemektedir. Tekrar incelemek için eksperler tesise gelerek eksiklikleri giderir, belge raporunu oluşturarak gerekli harç ve ücretler yatırılmaktadır. Ancak bu süreçte bir danışmanlık hizmeti almak, belgelerinizi en hızlı ve kolay şekilde almanıza yardımcı olur.

Turizm belgesinin sağlamış olduğu haklara kısaca baktığımızda ise gayrimenkullerin turizm amacı ile kullanımı, turizm kredisi almak, orman fonuna yapılan katkıların taksitlendirilmesi, elektrik ücretlerinin en düşük tarifeye göre ödenmesi durumu, haberleşme kolaylığı, personel çalıştırma hakkı, turizm gelişimi fonu kaynakları, telekomünikasyon kolaylıkları gibi birçok avantaj da beraberinde geliyor.

Turizm Belgesi Danışmanlık Hizmetleri

Turizm belgesi danışmanlık hizmetleri firmanızın turizm belgesi alma şartları ve gerek duyulan diğer tüm özelliklerle uyumlu olmanızı sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetleri kapsamında, belge alımından kapatılıncaya kadar bilgilendirme, izleme ve yönlendirmelerde etkin hizmetleri sunarak her aşamada firmanıza destek verir.

Turizm belgelendirme sürecinin sorunsuz ve hızlı şekilde gerçekleşmesi için sizlere sunulan hizmetleri merak ediyorsanız rahatlıkla iletişime geçebilir ve daha fazla detayı öğrenerek işinizi geliştirebilirsiniz. Gereken tüm uygunlukların kontrol edilmesi, mevzuat gerekliliklerin yerine getirilmesi gibi tüm süreçlerde yatırımlar, kısa sürede müşterileri kabul edebilir hale gelmesini sağlar. Bu nedenle turizm belgesi ihtiyaçları için danışmanlık avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.