• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Ticaret Bakanlığı Tasarım ve Ürün Geliştirme Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • Ticaret Bakanlığı Tasarım ve Ürün Geliştirme Danışmanlığı
Ticaret Bakanlığı Tasarım ve Ürün Geliştirme Danışmanlığı

Ticaret Bakanlığı Tasarım ve Ürün Geliştirme Danışmanlığı

Ticaret Bakanlığı Tasarım ve Ürün Geliştirme Danışmanlığı

Siz de Ticaret Bakanlığı tasarım ve ürün geliştirme danışmanlığı hizmeti alarak projelerinizde devlet desteği alabilirsiniz. Devlet desteği alabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu önemli noktalara dikkat ederek başarılı olabilir ve olumlu sonuçlara ulaşabilirsiniz. Devlet desteği alabilmek için öncelikle tasarım desteklerinde hangi alanlara destek sağlandığının bilinmesi gerekiyor. Bunlardan ilki mühendis maaşlarıdır. Devlet verdiği destek ile mühendis maaşlarının bir kısmını karşılıyor. Bir diğer önemli destek ise teçhizat desteğidir. Kullanılacak makinaların satın alınması için de bir destek sunulmaktadır. Bu destek de belli oranları geçmemektedir.

Destek Alabilmek İçin Önemli Noktalar

Destek almak için mutlaka profesyonel Ticaret Bakanlığı tasarım ve ürün geliştirme danışmanlığı hizmeti alınması gerekiyor. Bu hizmeti aldığınız taktirde başarıya ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak önemli noktaları öğrenmeniz gerekmektedir. İlk olarak personelin yarı veya tam zamanlı çalışabileceğini bilmeniz gerekiyor. Çalıştıracağınız mühendislerin maaşlarında belli oranlarda destek de sağlanmaktadır. Ayrıca tasarım yapılan ürünle alakalı web sitesi kurmanız halinde bunun için de bir destek alabilirsiniz. Aletlere, teçhizatlar da devlet desteği sunulmaktadır. Bu desteğin miktarı ise 250 bin dolar olabilmektedir. Destek alabilmek için dosya hazırlanması gerekir. İstenen evraklar toparlandıktan sonra dosyaya eklenerek teslim edilir. Onay alınması halinde Ticaret Bakanlığı uzmanları yerinde inceleme yapar. Bir rapor hazırlanır ve hibenin aktarımı gerçekleşir.

Destek Süresi Nedir?

Ticaret Bakanlığı tasarım ve ürün geliştirme danışmanlığı hizmeti ile destek verilen süreler hakkında da detaylara ulaşabilirsiniz. Yapacağınız tasarım türüne göre süreler değişebilmektedir. Verilen en uzun destek süresi ise 3 yıldır. Devlet 3 yıl boyunca ürün geliştirmenizi destekler. Buna istinaden süre bitiminde ürünle alakalı raporunuzu isteyecektir. Eğer ürün geliştirme süreciniz tamamlanmaz ise bu durumda uzatma talep edebilirsiniz. Uzatma maksimum 2 yıl olabilmektedir. Sonucunda ise 5 yıl boyunca devlet desteği alınabilmektedir. Şirket başına desteklenen proje sayısı da 1 olmaktadır. 1’den fazla proje olması halinde ilk projenin bitmesi beklenmelidir. Aksi halde destek almak mümkün olmayacaktır.

Destek Oranı Ne Kadar?

Destek oranları Ticaret Bakanlığı tasarım ve ürün geliştirme danışmanlığı hizmeti sayesinde daha net anlaşacaktır. Firmamızdan alacağınız teknik destek ile alabileceğiniz tüm hibe ve kredileri öğrenebilirsiniz. İstihdam edilen personellere verilen maaşlarda hibe miktarı 1 000 000 ABD doları olabilmektedir. Bu oranın üzerine çıkılamamaktadır. Alet ve teçhizatlar için ise tutar 250 bin dolar olabilmektedir. Seyahat ve web giderleriniz var ise bu durumda alabileceğiniz maksimum tutar 150 bin dolar olacaktır. Tüm bu miktarlar destek durumunun %50 olması durumunda geçerlidir. %50 üzerinde destek sağlanamamaktadır. Siz de tüm şartları öğrenmek ve hibe desteği alabilmek için firmamızın uzman kadrosundan destek alabilirsiniz. Profesyonel destek alarak başarıya ulaşabilir, hibe desteğinizi onaylatabilirsiniz.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.