• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Ticaret Bakanlığı Destekli Yurtdışı Pazar Araştırma Hizmeti

  • Anasayfa
  • Ticaret Bakanlığı Destekli Yurtdışı Pazar Araştırma Hizmeti
Ticaret Bakanlığı Destekli Yurtdışı Pazar Araştırma Hizmeti | Ticaret Bakanlığı Destekli Yurtdışı Pazar Araştırma Hizmeti Avantajları | Gökser Danışmanlık

Ticaret Bakanlığı Destekli Yurtdışı Pazar Araştırma Hizmeti

Ticaret Bakanlığı destekli yurtdışı Pazar araştırma hizmeti ile birlikte yeni ihraç pazarının yaratımı ve geleneksel pazarlarda da payınızın arttırılması amacı ile şirketlerin yurtdışı Pazar araştırması gezilerinin desteklenmesidir denilebilir. Firmaların ihracatı gerçekleştirmek, istediği hedef pazarlarına ilişkin tecrübe ve bilgilerini artırmaları, potansiyel müşterileriyle iş görüşmelerini gerçekleştirmeyi sağlar.

Ticaret Bakanlığı Pazar araştırması desteği içerisinde yurtdışına gidiş ve geliş uçak bileti, yurtdışındaki otel konaklamaları, araç kiralamaları ve yurtdışında yapılacak şehirlerarası ulaşım giderleriniz desteklenmektedir. Bu harcamaların %70 kadarı devlet tarafından sizlere geri verilir. Yurtdışı pazar araştırması desteği ile en az 2 ve en fazla 10 gün yapıla geziler için gezi başında 5000 dolar destek alınabiliyor. Devlet bir takvim yılıyla en fazla 10 adet gezinizi desteklemektedir.

Ticaret Bakanlığı Destekli Yurtdışı Pazar Araştırma Hizmeti Kimler Başvurabilir?

Ticaret Bakanlığı destekleri arasında yer alan yurtdışı araştırma hizmetlerine limited, anonim, komandit, kollektif ve kooperatif şirketlerle iş birliği kuruluşu olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye ihracatçılar Meclisi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Organize Sanayi Bölgeleri, İhracatçı Birlikleri, Sanayi ve Ticaret Odaları, Endüstrisi Bölgeleri, Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Sektörel Dış Ticaret Şirketleri, İşveren Sendikaları, Ticaret Borsaları ile imalatçıların kurmuş olduğu birlik, dernek ve kooperatifler olarak özetlenebilir.

Ticaret Bakanlığı Destekli Yurtdışı Pazar Araştırma Hizmeti Avantajları

E-ihracat yapan tüm firmalar yurtdışı faaliyetleri kapsamında önemli miktarlarda devlet teşviki alabiliyorlar. E-ihracat devlet destekleri içinde e-ihracatta kullanılabilen web sayfasının faaliyette bulunan ülkelerin diline uygun olarak yerleşimi veya lokalizasyonunun yapılması gerekiyor. Bu teşvikler aynı zamanda e-ihracat yolu ile satışa konulacak ürünlerin Türkiye’de üretilmiş olması şartı aranır. Ticaret Bakanlığı yurt dışı pazar araştırması desteği ile yurtdışı pazarlara güvenli bir adım atılabilir. E-ihracat açısından ilk yatırım maliyetini karşılamayan durumda olan firmalar için verilen bu destekler, şirketlerin büyüme sürecine katkı sağlar.

Ticaret Bakanlığı, ihracat için verdiği 14 farklı desteği barındırıyor. Bu desteklerden e-ihracat firmaları da rahatlıkla yararlanabilmektedir. E-ihracat devlet destekleri, e-ihracat için yapılan tanıtım, reklam, pazarlama giderleri, seminer, konferans ve lansman gibi faaliyetlerin giderleri desteklenebilir. Bunun dışında belge desteği, şirket satın alma desteği, rapor desteği, marka tescil ve koruma desteği gibi birçok destekte bu kapsama gidiyor.

Ticaret Bakanlığı Destekli Yurtdışı Pazar Araştırma Hizmeti Nasıl Alınır?

Ticaret Bakanlığı yurtdışı teşvikleri alabilmek için danışmanlardan yararlanabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren danışmanlar Ticaret Bakanlığı başvuruları sürecinde sizlere yardımcı olur. Böylece kısa bir süreç içerisinde yurtdışı Pazar araştırma hizmetleri alınabilir. Genel olarak Pazar araştırmalarında markalar kendi işlerini nasıl geliştirecekleri veya kuracaklarına yönelik hem niteliksel hem de niceliksel verilere ulaşmak ister. Böylece iş kurulum ve yürütme süreçleri de markalar tarafından daha profesyonel şekilde yürütülebilir. Başvurular ise Ticaret Bakanlığı’na yapılmaktadır.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.