• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Sıfır Atık Belgesi Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • Sıfır Atık Belgesi Danışmanlığı
Sıfır Atık Belgesi Danışmanlığı

Sıfır Atık Belgesi Danışmanlığı

Sıfır atık belgesi danışmanlığı yönetmeliğe yükümlü olan veya gönüllülük esasıyla belge almak isteyen firmalara yardımcı olmaktadır. Bu yönetmenliğin amacı, doğal kaynakla hammaddelerin etkin yönetimiyle daha sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda atık yönetim sürecinde insan sağlığı ve çevrenin tüm kaynaklarının korunmasını hedefleyerek sıfır atık yönetim sisteminin yaygınlaştırılması, kurulması, izlenmesi, gelişimi, finansmanı ile kayıt altına alınarak belgelendirilmesine ilişkin olarak genel esas ve ilkelerin belirlenmesidir.

Sıfır atık belgesi nasıl alınır baktığımızda en kolay ve hızlı yol danışmanlık hizmetlerinden destek almaktır. Bu belgelerin alınabilmesi için öncelik olarak sıfır atık yönetim sisteminin oluşturulması gerekiyor. İlgili olan çalışmalarında yapılacağına dair bir ortamın hazırlanması içinde bu belgeye başvurmak öncelikli şartlardır. Bu sistemi kuran firmalar, belge almak için başvuru yapabiliyor.

Sıfır Atık Danışmanlığı Hizmetleri Nelerdir?

Sıfır atık danışmanlığı hizmetleri kapsamında yapılan çalışmalar, durum tespiti, sıfır atık ihtiyaç analizi, tüm noktalarda atık yönetimi, eğitim ve farkındalık çalışmaları, dokümantasyon, veri gelişme takibi ile sıfır atık belgelendirme işlemlerinin tümü olarak özetlenebilir. Genel olarak sıfır atık danışmanlığı hizmet kapsamında, kaynakların daha verimli kullanımı, israfın önlenmesi, oluşan atık miktarının azaltılması, atıkların geri dönüşümü, etkin toplama sisteminin kullanımı gibi atık önleme yaklaşımı göz önüne alınarak projede uzman kadrolarla danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bunun sonucunda olarak sıfır atık belgesi alınabilmektedir.

Sıfır Atık Danışmanlığı Avantajları

Sıfır atık danışmanlığının sunduğu en önemli avantajlardan birisi, çalışanların daha bilgili ve duyarlı olmasını sağlayarak belgelendirilmesidir. İşyerlerinde geri dönüşümün bilincinin oturarak hem işletmelerde çalışırken hem de özel hayatta çalışanların daha hassas şekilde davranması sağlanarak sıfır atık felsefesinin başarılı bir şekilde ulaşılması amaçlanır. Bunun sonucunda olarak alınan sıfır atık danışmanlığı avantajları ile beraber işletmeler kurumsal kimliği katma değeri kazanmaktadır. Eğer firmalar, müşterileri, iş ortakları ve çözüm ortaklarıyla beraber resmî kurumlarca çevreye karşı duyarlı olduğu bilinirse firmaların itibarı artacaktır.

Sonuç olarak daha birçok avantajıyla beraber sıfır atık danışmanlığından yararlanabilmek mümkündür. Bunun sonucunda olarak belgenize sahip olabilir ve daha üst düzey bir firma olarak iyi izleniminizi arttırabilirsiniz.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.