• Sosyal Medya Hesaplarımız:

SASO Belgesi Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • SASO Belgesi Danışmanlığı
SASO Belgesi Danışmanlığı

SASO Belgesi Danışmanlığı

SASO Belgesi Danışmanlığı

Eğer satışlarınızda artış yaşamak istiyor ve Arap ülkelerinde yoğunlaşmak istiyorsanız bu anlamda çeşitli belgeleri almanız gerekiyor. Bu alanda hizmet veren firmamız size SASO belgesi danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Bu belge ile çeşitli avantajlar elde etmeniz ve farklı pazarlara açılmanız mümkün kılınıyor. Ayrıca ürünlerinizin kalitesini de artırabilirsiniz. Firmamızın uzman kadrosu belge alma sürecinde yönlendirmenizi gerçekleştiriyor. Belge hazırlanması, belge teslimi, onay süreci ve sonrasında belge alımı gibi aşamaları sizin yerinize takip ediyor. Uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile belgeyi kolaylıkla almanızı sağlıyor.

Arabistan İhracatlarında SASO Belgesi Şartı Bulunuyor!

Arabistan’a yapılan satışlarda eğer belgeniz yok ise sorun yaşayabilirsiniz. 2019 yılında beri yürürlükte olan bu sistem sebebiyle birçok ürün gümrükten geri dönmektedir. Gümrükte özel denetimler yapılmaktadır. Mallarınızın Arabistan’a ulaşması için mutlaka SASO belgesi danışmanlığı hizmeti almalısınız. Ancak bu yolla başarıya ulaşabilir ve satışlarınızı Arabistan üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle cezai yaptırımların sayısı oldukça fazladır. Belge sahibi olmayan firmalar çeşitli yüksek cezalar alabilmektedir. Bunun önüne geçmek içinse profesyonel danışmanlık hizmeti almanız gerekiyor. Bu hizmeti aldığınız taktirde ürünlerinizi rahatlıkla Arap ülkelerinde satabilirsiniz. Başvuru evraklarını eksiksiz olarak tamamladıktan sonra başvuru aşamasına geçilebilir. Belge hazırlama aşamasından itibaren yanınızda olan firmamız iş bitimine kadar desteğini sağlıyor. Sonucunda ise başarıya ulaşmanız kaçınılmaz olmaktadır.

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

Eğer siz de SASO belgesi almak istiyorsanız öncelikle bazı evrakları tamamlamanız gerekiyor. SASO belgesi danışmanlığı hizmeti sunan firmamız tüm bu evrakların listesini size aktarmaktadır. Sonrasında ise bu evrakları tamamlama aşamasında yardımcı olmaktadır. Evrakların tamamlanması ile işlem bitmeyecektir. Bu aşamadan sonra ise evrak teslimi ve süreç takibi başlayacaktır. Yine süreç takibi konusunda da yanınızda olan firmamız sonucunda SASO belgesi almanızı sağlıyor. Uzman kadromuz başvuru sürecinizi en iyi şekilde yönetmektedir. Eğer siz de Arabistan limanları olan Dammam, Riyadh ve Jeddah limanlarına ürün çıkarmak istiyorsanız bu belgeyi mutlaka almalısınız. Profesyonel destek alarak belge alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

SASO Belgesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Öncelikle belgeleri toplamanız gerekiyor. SASO belgesi danışmanlığı hizmeti ile bu evrakları toparlamanızı kolaylaştırıyoruz. Bu belgeyi almak için öncelikle başvuru belgesi hazırlanması gerekiyor. Başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Başvuru belgesinde satış yapacağınız ürün grubu, ürün listeniz, firma adresiniz, iletişim bilgileri gibi bazı detaylar istenebilir. Bunları eksiksiz doldurmanız önem taşıyor. İkinci bir belge olarak Commercial invoice belgesi istenmektedir. Bunun da mutlaka dosya içine koyulması gerekir. Bir diğer belge ise Menşei şahadetnamesi olacaktır. Tüm bu evrakları hazırladıktan sonra ürün görselleri de dosyaya eklenmelidir. Ürün yükleme görselleri, ürünlere ait özel görseller mutlaka dosyaya koyulmalıdır. Son olarak belgeyi alabilmek için en önemli olan evrak İngilizce test raporlarıdır. Bu raporların da mutlaka dosyaya eklenmesi gerekiyor.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.