• Sosyal Medya Hesaplarımız:

KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti

  • Anasayfa
  • KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti
KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti | KOBİNET Ne Demek | Gökser Danışmanlık

KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti

KOSGEB destekli internet sitesi hizmeti genellikle destek kapsamında işletmeler, işletmelerini ürün ve hizmetlerini ulusal ve uluslararası pazarda tanıtmaları açısından gerçekleştirmiş oldukları faaliyetlere destek verilmektedir. KOSGEB, kendi işlettiği KOBİNET e-ticaret portalı üzerinden tamamen ücretsiz olarak bu desteği vermektedir. Böylece ürün tanıtımı ve işletme hedefleyen herkes web sayfaları için destek alabilirler. Tanıtım desteği kapsamında ise verilen web sitesi hizmetinin en yüksek limiti 7000 TL’dir.

E-ticarete girişimcileri yönlendirmek için uygulanan KOSGEB Web Sitesi Desteği, uygulanan önemli programlardan birisidir. Böylelikle tüm girişimcilerinin hizmet ve ürünlerini hem ulusal hem de uluslararası arenada tanıtımını kolaylaştırır.

KOBİNET Ne Demek?

Kobiler için uygulanan KOBİNET, internette ticaret merkezi oluşturma, dünyaya tanıtılmaları ve küresel ölçekteki farklı firmalarla arasında bağlantı kurmalarını sağlamak amacı ile kurulmaktadır. Tamamen KOSGEB’e ait bir kuruluştur ve bu zamana kadar birçok firma için desteklerini sağlamaya devam etmektedir.

KOBİNET, internet abonesi olmayan işletmelerin de erişebileceği bir şekilde oluşturulmuştur. Aynı zamanda KOSGEB 2022 destekleri ile tüm kobilere hizmet sağlayan kuruluşların katılımıyla bu kuruluşların ticari çevrelerine hem kendilerini hem de müşterilerini web sitesi ile tanıtmak adına yapılacak çalışmaları destekleyen platformdur. Bu noktada e-ticaret girişimlerine de hizmet veren bir platform haline gelmiş ve KOSGEB destekli internet sitesi hizmetleriyle avantaj sağlamıştır. 

KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti İçin Gereken Evraklar

KOBİNET yazılım desteği birçok anlamda avantaj sağlar. Bilgisayar destekli olan tasarım, üretim ve robotik işlet, yönetim bilgi sistemleri, e-ticaret ve iş, stok, envanter kontrolü, bakım ve onarım, üretim ve planlama gibi birçok alanda bu yazılım desteği içindedir. Bunun dışında, İnternet sitesi hizmeti KOSGEB başvuru için gerekli bazı evraklar gerekir. Bu evraklar ve belgeler şu şekilde özetlenebilir:

  • İşletme tarafından fatura tutarının tamamı hizmet sağlayıcıya ödemiş olduğunu gösterir bir banka dekontu.
  • Kosgeb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurulan Tanıtım Desteği Destek Başvuru Formu çıktısı.
  • İşletmelerin SGK Borcu Yoktur bilgisi.
  • Vergi borcu bulunması veya SGK halinde mahsup dilekçesi.
  • Birer adet tanıtım materyali.
  • İşletmelerin üzerinde bir fatura veya fatura yerine geçen bir belge.

KOSGEB Destekli İnternet Sitesi Hizmeti Avantajları

KOSGEB, destek kapsamında firmaların işletme ürünlerini ve tüm hizmetlerini ulusal ve uluslararası pazarda tanıtmaları açısından gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlere destek vermektedir. KOSGEB internet sitesi desteği genel olarak internet sitesini açabilmek ve geliştirmek içinde alınan hizmetlere %50 oranında bir destek verir. Bunun için satış arttırımı yapmak, marka bilinirliği, e-ticaret, yeni pazarlama kanalı oluşturmak vb. bir hedef içeren iş tasarısı oluşturulabilir. Projeleriniz kapsamında SEO danışmanlıkları, internetten reklam alabilmek, aylık Google reklamları ve bu iş için personel istihdam edilecek ise personellerin net aylığı gibi kalem üzerinden geri ödemesiz şekilde KOSGEB hibe desteği alınabilir.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.