• Sosyal Medya Hesaplarımız:

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı

Bu yönetim sisteminde genel olarak firma yönetimini kapsar. Tüm risk gruplarının değerlendirilmesini ve buna göre hareket edilmesini içine alır. Siz de ISO 27001 bilgi güvenliği sistemleri danışmanlığı hizmeti alarak bu belgeye sahip olabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz belgeyi almanız için tüm gerekli evrakları toparlıyor. Sonrasında ise başvuru sürecini yönetiyor. Eğer siz de verimliliğinizi artırmak ve kuruluşunuza ait bilgileri bir yerde toparlamak istiyorsanız bu belgeyi alabilirsiniz. Ayrıca müşteri bilgileri ve diğer bilgiler de bu belge kapsamında sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırma sonucunda risk haritası çıkarılmaktadır. Sonucunda ise daha kaliteli bir üretim anlayışı ortaya koyulacaktır.

ISO 27001 Nasıl Alınır?

Belgeyi almak için mutlaka ISO 27001 bilgi güvenliği sistemleri danışmanlığı hizmeti alınması gerekiyor. Bu hizmeti aldığınız taktirde işlemler daha hızlı ilerleyecektir. Belgeyi almanız daha kolay hale gelecektir. Belgeyi almak için bazı şartları sağlamak gerekir. Bu belge kapsamında anti virüs koruması, ağ erişim politikası, bilgi koruma politikası, VPN güvenliği ve fiziksel güvenlik politikası gibi politikalara sahip olacaksınız. Belgeyi alarak bilgi güvenliğinizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Bir firmanın bilgi kaynaklarını koruması oldukça önemlidir. Burada yaşanacak bir aksaklık istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden mutlaka profesyonel destek almalı ve bu sertifikaya sahip olmalısınız. Firmanızın geleceği açısından oldukça önemli bir konudur.

ISO 27001 Prosedürleri Nelerdir?

Farklı birçok prosedür barındıran ISO 27001 güvenliği üst seviyeye çıkarır. Bu prosedürlerden ilki acil durum prosedürüdür. Acil bir durumda, yazılım saldırısı anında veya farklı bir durumda veri güvenliğinizi korumayı hedefler. Verilerinizin güvenli şekilde saklanmasını amaçlayan bu prosedür ISO 27001’in temelini oluşturuyor. Bir diğer prosedür ise cihaz kontrol prosedürüdür. Buna ek olarak olay ihlali, tedarikçi, risk yönetimi, değişim yönetimi gibi prosedürler de mevcuttur. Firmamızdan alacağınız profesyonel ISO 27001 bilgi güvenliği sistemleri danışmanlığı hizmeti ile tüm bu prosedürlerin doğru şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca başarıya ulaşmak ve veri güvenliğini sağlamak için doğru bir adım atabilirsiniz. Firmamız alanında uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Güvenlik açığı vermeyen bir şirket anlayışına sahip olmanız ve belgeyi almanız için yoğun çaba harcamaktadır.

ISO 27001 Standart Maddeleri Nelerdir?

ISO 27001 bilgi güvenliği sistemleri danışmanlığı hizmeti aldığınız taktirde standart maddeler sizlere sunulacaktır. Bu standart maddelerden ilki kapsamı içermektedir. Kapsam ISO 27001 ile ne gibi avantajların elde edileceği ve nelerin yapılabileceğini içeren bölümdür. Bu bölümden sonra standartlar yer almaktadır. Sonrasında ise terimler ve tarifler bulunur. Bunları ise kuruluş ile alakalı bilgiler takip eder. Kuruluşunuza ait tüm bilgiler yine bu bölümde yer almaktadır. Liderlik, planlama, işletme ve son olarak raporlama olarak standartlar tamamlanmaktadır. Siz de firmamızdan destek alarak bu alanda yetkili kişilerden yardım alabilirsiniz.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.