• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Helal Gıda Belge Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • Helal Gıda Belge Danışmanlığı
Helal Gıda Belge Danışmanlığı

Helal Gıda Belge Danışmanlığı

Helal Gıda Belge Danışmanlığı

Ülkemizde gıda sektöründe büyük bir öneme sahip olan helal gıda sertifikası ile siz de satışlarınızı artırabilirsiniz. Bu sertifikayı almak için çeşitli adımlar izlenmelidir. Bazı evraklar tamamlandıktan sonra başvuru yapılmalıdır. Başvuru süreci başarıyla gerçekleştikten sonra test aşamasına geçilir. Test için gelen ekip olumlu cevap verdiği taktirde sertifikayı almaya hak kazanırsınız. Firmamız helal gıda belge danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Bu belge ile ürünlerinizin içinde helal olmayan bir ek ürünün olmadığını ispatlayabilirsiniz. Ülkemizde ve İslam dininin hâkim olduğu ülkelerde oldukça önemli olan bu konu firmaların tercih edilmesini sağlamaktadır. Helal sertifikalı olan ürünler daha kolay tüketilmektedir. Bu sertifikası olmayan ürünler ise genel olarak tüketiciler tarafından tercih edilmiyor.

Helal Gıda Belgesinin Önemi

Satışların artması için helal gıda belgesi şarttır. Bir yerde üretim faaliyetleri yürütülürken kullanılan malzeme oldukça önemlidir. Domuz katkıları veya helal olmayan farklı katkılar ürünün Müslüman kesim tarafından tüketilmesini engeller. Bu yüzden insanlar ürün alırken içindekiler kısmında dikkat etmektedir. Domuz ve katkısı olmadığından emin olduktan sonra satın almaktadır. Bazı insanlar ise bunu da yeterli bulmuyor. Sertifikası olmayan ürünleri tercih etmiyor. Siz de helal sertifikası alarak tercih edilebilir bir marka olabilirsiniz. Ürünün üzerinde yazacak olan HALAL logosu ile yurt dışında da satışlarınızı artırabilirsiniz. Özellikle yurtdışında yaşayan Müslümanlar buna oldukça fazla dikkat etmektedir. Satın alınan üründe domuz katkısı olması kaçınılmazdır. Bunu engellemek için insanlar helal sertifikalı ürünleri tercih etmektedir. Siz de tercih edilebilir olmak için firmamızdan helal gıda belge danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde problemler ortadan kalkacak ve satışlarınız yükselecektir.

Helal Gıda Sertifikası Nasıl Alınır?

Bu sertifikayı almak için çeşitli testlerin yapılması gerekir. Bu testler yerinde yapılacağı gibi laboratuvar ortamında da yapılabilir. Helal sertifikası vermek ile yetkili olan kişiler işletmenizi de ziyaret edebilir. Genel olarak her ikisi de gerçekleşmektedir. Firmanıza gerçekleşen ziyaretin ardından ürünlerin laboratuvar sonuçları incelenir. Burada da bir sorun olmadığı tespit edildikten sonra belge verilir. Firmamız helal gıda belge danışmanlığı hizmeti ile başarıya ulaşmanızı sağlıyor. Bu belgeyi kolaylıkla almanızı ve sonrasında satışlarınızın artmasını mümkün kılıyor.

Helal Gıda Belgesi Alabilecek Kurumlar

Öncelikle gıda üretimi yapan tüm firmaların bu sertifikayı alabileceği söylenebilir. Buna ek olarak sadece gıda satışı yapan yerlerde yine belge sahibi olabilmektedir. Gıda ambalaj malzemeleri üreten fabrikalar da yine bu kapsamda belge sahibi olabilir. Ürünleri kaplayan jelatinlerde helal olmayan katkıların bulunması ürüne zarar verebilir. Bu yüzden bahsi geçen firmalar da helal gıda sertifikası alabilir. Lokantalar, restoranlar, dondurma üreticileri, yemek firmaları ve et üretimi yapan firmalar da yine helal sertifikası alabilir. Firmamızdan helal gıda belge danışmanlığı hizmeti alarak bu belgeye uygunluğunuzu öğrenebilirsiniz. Kısa süre içinde satışlarınızı artırmak ve sertifika sahibi olmak için hemen firmamızı arayabilirsiniz.

 

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.