• Sosyal Medya Hesaplarımız:

ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) Belgesi Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) Belgesi Danışmanlığı
ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) Belgesi Danışmanlığı

ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) Belgesi Danışmanlığı

ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) Belgesi Danışmanlığı

ATR en genel tabiri ile Avrupa birliğine mal satışını destekleyen bir belgedir. İhracatçı tarafından hazırlanan bu belge ile Avrupa birliği ülkelerine çeşitli ürünlerin satışı gerçekleşebilir. Gümrük idaresinde bulunan bu belge ürün geçişlerinin gerçekleşmesini sağlar. Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ihracatçı firmaya ait olan ATR belgesinin vize işlemi yapılır. Gümrüklere teslim edilir. Bu sayede süreç daha hızlı işler. Siz de bu belgeye sahip olmak ve ürünlerinizi Avrupa Birliği ülkelerinde satmak istiyorsanız firmamızdan ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) belgesi danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Bu hizmet kapsamında ihracat işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

ATR Belgesi Nedir? Neden Gerekir?

ATR belgesi yurt dışında satış yapmak isteyenler için önemli bir belgedir. Avrupa ülkelerinde farklı standartlar mevcuttur. Bu standartlara uygun ürün üretmek ve çeşitli belgelere sahip ürün satışı yapmak için mutlaka belge sahibi olmak gerekir. ATR belgesi de bu belgelerden birisidir. Yurt dışında satış yapmak istiyorsanız sizin de bu belgeye sahip olmanız önem taşıyor. ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) belgesi danışmanlığı hizmeti veren firmamız bu alandaki ihtiyacınızı karşılıyor. Belgeye sahip olmanız için gereken tüm adımları sizin yerinize atıyor. Sonucunda sadece belgeyi alma aşamasında işlem yapmanız istenmektedir.

ATR Belgesi Nasıl Düzenlenir?

Belgenin düzenlenmesi için ihracatçı firmanın gerekli yerleri eksiksiz doldurması gerekir. Belge arkasında istenen bazı bilgiler vardır. Bunlar mutlaka eksiksiz doldurulmalıdır. Dolaşım belgesi doldurulurken el yazısı kullanılabilir. Buna ek olarak yazı makinası ile de yazım işlemi gerçekleşebilir. El yazısı ile doldurma işlemi yapılacaksa mutlaka mürekkepli kalem tercih edilmelidir. Yazı boyutu da büyük tutulmalıdır. Matbaa harflerinin kullanılması önemlidir. Belge üzerinde ek ifadeler veya silinti şeklinde yazılar yer almamalıdır. Tüm yazılar tek bir düzen halinde, formata uygun yazılmalıdır. Doldurulmayan kısımlar ise çapraz çizgi çekilerek iptal edilmelidir. Ürünlere ait ticari terimler tam anlamıyla ifade edilmelidir. Eksiksiz şekilde doldurma işlemi yapılmalıdır. Eğer siz de düzenleme işlemini nasıl yapacağınız konusunda destek almak istiyorsanız firmamızın ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) belgesi danışmanlığı hizmetini tercih edebilirsiniz. Bu belgenin düzenlenmesi esnasında profesyonel destek alabilirsiniz.

ATR Belgesi Doldurma Aşamaları

ATR belgesi doldurulurken bazı bölümler görülecektir. Bu bölümlerden ilki ihracatçı firma ile alakalı bilgileri içermektedir. Bu alana ihracatçı firma adresi, iletişim bilgileri eklenmelidir. İkinci bölümde taşıma belgesi ve tarih bilgisi yer almalıdır. Diğer bölümde ithalatçıya ait resmi unvan bulunmalıdır. Resmi unvanda hata yapılması belgenin alınmasını zorlaştırır. Sonraki adımda ise ihracat yapan ülke ve ihracatın nereye gerçekleşeceği hakkında bilgi verilmelidir. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra oda tarafından bazı noktalar doldurulacak ve kaşelenecektir. Tüm bu işlemleri profesyonel ekibimize yaptırabilirsiniz. ATR (Avrupa Birliği Dolaşım İhracat) belgesi danışmanlığı hizmeti ile tüm aşamaların eksiksiz yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Güncel Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

E-Bültenimize Kayıt Olun Gelişmeler, Kampanyalar ve Süreçler Hakkında Sizi Bilgilendirelim.